Dziś jest 11.08.2020

STRONA GŁOWNA

Szybka pożyczka

ARTYKUŁY

Warunki ubiegania się
o pożyczkę


Procedura uzyskania szybkiej pożyczki

Promocje "pierwszej darmowej pożyczki"

Odpowiedzialne pożyczanie


Polecamy także ranking pożyczek dla różnych kwot i okresów spłaty zarówno dla chwilówek jak i pożyczek ratalnych.

Zobacz też, gdzie dostępna jest pożyczka w sobotę i niedzielę online, czyli internetowa chwilówka w trakcie weekendu ratalnych.
 

NAJLEPSZE SZYBKIE POŻYCZKI PRZEZ INTERNET
Szybka pożyczka przez internet
Do 500 zł nawet w ciągu 15 minut
pierwsza pożyczka za darmo!

Szybka pożyczka FILARUM - kliknij
 Szybka pożyczka przez internet
Do 1200 zł nawet w ciągu 15 minut
pierwsza pożyczka za darmo!

Szybka pożyczka Vivus.pl - kliknij


Odpowiedzialne pożyczanie pieniędzy i zadłużanie się

Składając wnioski o pożyczki w firmach pożyczkowych musimy pamiętać o tym, że nie powinniśmy zadłużać się nadmiernie, czyli w sposób, który mógłby wpędzić nas w tzw. spiralę zadłużenia.

Pozabankowe firmy pożyczkowe, choć mają swoje algorytmy oceny klientów oraz czasami sprawdzają ich dane w rejestrach dłużników lub Biurze Informacji Kredytowej, co do zasady dokonują znacznie uproszczonej oceny klienta. Oferują one szybkie pożyczki, dostępne nawet w ciągu kilkunastu-kilkudziesięciu mintu, stąd też analiza klienta nie może być pogłębiona tak jak jest to np. w bankach.

Dlatego też duża odpowiedzialność spoczywa na pożyczkobiorcy. To klient musi sam ocenić, czy będzie w stanie spłacić zaciąganą pożyczkę. Np. jeśli nagle potrzebujemy pożyczyć określoną kwotę pieniędzy. powinniśmy być pewni, że do upływu terminu spłaty (np. 30 dni) otrzymamy z jakiegoś źródła pieniądze wystarczające na spłatę pożyczki (np. z pensji lub z innego przychodu).

Dość niebezpieczna jest sytuacja, w której pożyczamy pieniądze, a gdy upływa termin spłaty, pożyczamy kolejną kwotę w innej firmie pożyczkowej, aby spłacić zadłużenie w poprzedniej firmie. Takie postępowanie grozi wpadnięciem w spiralę zadłużenia, gdyż każda kolejna pożyczka musi być zaciągnięta na wyższą kwotę (tj. kwotę pożyczki i opłat z nią związanych).

Firmy pożyczkowe zwykle ograniczają kwotę dostępnej jednorazowo pożyczki do niskiej kwoty. Jeśli ktoś potrzebuje więcej pieniędzy, może zaciągnąć jednocześnie kilka pożyczek w kilku firmach pożyczkowych. Tym niemniej obowiązuje tu ta sama zasada - należy mieć pewność, że pożyczki te będą mogły być spłacone z jakiegoś "niepożyczkowego" źródła. Jeśli bowiem zaczniemy brać następne pożyczki na spłatę poprzednich, nasze zadłużenie zacznie lawinowo rosnąć i znajdziemy się na prostej drodze do finansowej katastrofy.

Dlatego też należy pamiętać, że szybka pożyczka przez internet to bardzo dobry i łatwy sposób na pozyskanie środków finansowych w nagłej potrzebie, ale zawsze decydując się na taką pożyczkę należy myśleć o jej konsekwencjach w przyszłości.

 


== (C) 2013-2019 - szybkie pożyczki przez internet - ranking ofert. Zobacz informacje o firmie będącej właścicielem tej strony.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.