Dziś jest 11.08.2020

STRONA GŁOWNA

Szybka pożyczka

ARTYKUŁY

Warunki ubiegania się
o pożyczkę


Procedura uzyskania szybkiej pożyczki

Promocje "pierwszej darmowej pożyczki"

Odpowiedzialne pożyczanie


Polecamy także ranking pożyczek dla różnych kwot i okresów spłaty zarówno dla chwilówek jak i pożyczek ratalnych.

Zobacz też, gdzie dostępna jest pożyczka w sobotę i niedzielę online, czyli internetowa chwilówka w trakcie weekendu ratalnych.
 

NAJLEPSZE SZYBKIE POŻYCZKI PRZEZ INTERNET
Szybka pożyczka przez internet
Do 500 zł nawet w ciągu 15 minut
pierwsza pożyczka za darmo!

Szybka pożyczka FILARUM - kliknij
 Szybka pożyczka przez internet
Do 1200 zł nawet w ciągu 15 minut
pierwsza pożyczka za darmo!

Szybka pożyczka Vivus.pl - kliknij


Procedura udzielania szybkich pożyczek przez internet

Każda firma pożyczkowa posiada własne zasady udzielania pożyczek i metody działania oraz pozyskiwania klientów. Tym niemniej można wskazać pewien typowy model postępowania przy udzielaniu pożyczek, tj. typowy schemat uzyskiwania pożyczki przez klienta.

Zwykle procedura odbywa się całkowicie przez internet i polega na przejściu kolejnych kroków:

- rejestracja w systemie danej firmy - klient podaje swoje dane osobowe oraz wymagane przez daną firmę dane dotyczące jego sytuacji (np. finansowej, zawodowej), jak również zwykle podaje od razu kwotę pożyczki, o jaką wnioskuje

- przelew weryfikacyjny - klient w celu potwierdzenia swoich danych osobowych klient musi wykonać przelew weryfikacyjny w symbolicznej kwocie (zwykle jest to 1 grosz lub 1 złoty) na konto firmy pożyczkowej - weryfikacja danych polega na tym, że firma jako odbiorca przelewu otrzymuje od banku dane nadawcy przelewu, które muszą być zgodne z danymi podanymi przy rejestracji; istotne przy dokonywaniu przelewu weryfikacyjnego jest sprawdzenie, w jakich bankach posiada konta dana firma pożyczkowa - jeśli ma ona konto w tym samym banku, co klient, przelew powinien dotrzeć od razu (w czasie rzeczywistym) z pominięciem sesji międzybankowych, co bardzo przyspiesza czas rozpatrzenia wniosku o pożyczkę - w takich sytuacjach można otrzymać nawet pożyczkę w ciągu 10-60 minut od złożenia wniosku

- firma pożyczkowa rozpatruje wniosek klienta - zwykle rozpatrzenie dokonuje się automatycznie na podstawie algorytmów stosowanych przez daną firmę oraz danych z rejestrów dłużników lub BIK, o ile dana firma dokonuje sprawdzenia, czy dane klienta widnieją w takich rejestrach

- po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku firma pożyczkowa przelewa kwotę pożyczki na konto klienta - jeśli klient ma konto w tym samym banku, to przelew dociera zwykle od razu.

Procedury w poszczególnych firmach mogą się różnić, czasem np. rejestracja jest odrębnym krokiem i dopiero po niej składa się wniosek o pożyczkę. Tym niemniej, jak widać przyjęta procedura jest wszędzie podobna oraz dość prosta i bezpieczna. W niektórych firmach już po wypłacie pożyczki klient otrzymuje pocztą pisemną umowę do podpisania, której zawarcie jest niezbędne do ewentualnego udzielania dalszych pożyczek. W niektórych firmach z kolei nie praktykuje się tego typu pisemnych potwierdzeń. Tak czy inaczej należy pamiętać, że zwykle umowa jest zawierana z momencie udzielenia pożyczki, a potwierdzeniem woli zawarcia umowy ze strony klienta jest dokonanie przelewu weryfikacyjnego.

 


== (C) 2013-2019 - szybkie pożyczki przez internet - ranking ofert. Zobacz informacje o firmie będącej właścicielem tej strony.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.